Avatar 2 Suyun Yolu

Avatar 2 Suyun Yolu izle

Lafı hiç uzatmadan Avatar 2 Suyun Yolu izleyi aşağıya usulca bırakıp kaçıyorum, ve son güncelleme tarihi olarak da 20 Ocak 2023 olarak özellikle belirtiyorum. Hiç merak etmeyin, güncel halin daha kalitelisi çıktığı gibi burayı da güncellemeye devam edeceğiz. Avatar 2 Suyun Yolu full izleye geçmeden önce şunu belirtmem gerekiyor, hiç unutmuyorum 2009 yılında serinin ilk filmi çıktığında dünyaca şaşkındık çünkü bu tarz görsel efektleri olan ve bu denli harika konusu olan çok fazla film görmemiştik o zamana kadar ve gerçekten inanılmaz derecede heyecanlıydık. O dönemin en iyi 2-3 filminden biri olmayı çok kolay bir şekilde başarmıştı Avatar 1, çünkü o dönemin gençleri – şimdinin orta yaşlıları – avatarın ne demek olduğunu biliyordu ama, bilmeyenler ise ilk defa karşılaşacaklardı. Muhtemelen siz de öğrenmişsinizdir ama, ben yine de küçük bir anımsatma yapayım; avatar, kişinin dijital dünyada – internet ortamında – kullandığı görünüş şeklidir; hani bazı video oyunlarına başlarken sizden oyunda olmak-kullanmak istediğiniz bir avatar seçmenizi ister ya – 2019 yapımı yeni nesil Jumanji filmindeki gibi – tam olarak bundan bahsediyorum işte. Zaten ilk Avatar’dan sonra bunun tam anlamıyla ne demek olduğunu öğrenmiş oldu herkes. Dipnot olarak belirtmek istiyorum ki; Zoe Saldana, hem Avatar filminde, hem de Galaksinin Koruyucuları filminde mavi renkli birini canlandırmış ilk ve tek aktris sanırım.

İlk hikayeyi hatırlayacak olursak eğer; dünya dışında değişik bir gezegen keşfedilir ve inanılmaz bir şekilde orada da hayat vardır ama, bizimkinden çok değişik tarzda bir yaşamdır bu. Oradaki hava ve su bile bizim bildiğimizden çok başkadır ve dünyada yaşayan herhangi bir insanın gerekli ekipmanlar olmadan orada yaşaması mümkün değildir. Ayrıca tek sorun bu da değildir; orada yaşayan halk çok başka bir kültür seviyesinde ve biraz da agresif yapıya sahiptir, ama orada bizim dünyamızın ihtiyacı olan çok ender bulunan bir maden vardır ve bir şekilde o madenleri oradan alıp dünyaya getirmek zorunluluğu bulunmaktadır, fakat oradaki yaşayanların arasına girmek için tam olarak ne yapmak gerekmektedir sorusunun cevabı da aslında yabancı güzel filmimizin başlangıcı oluyor ve büyük bir teknoloji firması az önce bahsettiğim avatar teknolojisini keşfediyor ve oraya gidip o maddeleri alıp-geri dönme görevinde kullanılmasını onaylıyor.

Bunun için özel bir biyo-teknolojik formlar hazırlanıyor, deneyler yapılıyor ve bu deneyler için ordudan tüm fiziksel ve zihinsel testleri başarıyla geçmiş olan bir asker seçiliyor; yani bu teknolojinin kullanılabilmesi için o askere özel bir yapı hazırlanıyor ama talihsiz bir trafik kazası sonucu bahsi geçen o asker hayatını kaybediyor; ve o ana kadar yapılmış olan bütün test ve deneyler neredeyse çöp olmak üzereyken ölen askerin bir ikizinin olduğunu öğreniyorlar ve hazırladıkları teknolojiyi onun giyebileceğini ön görüyorlar fakat, ortada bir sıkıntı vardır; ölen askerin ikizi de orduda görev almış bir askerdir ama eski bir operasyonda aldığı darbeden ötürü ne yazık ki belden aşağısı tutmamaktadır. Fakat bu durum bile Avatar teknolojisinin kullanılmasına engel değildir, çünkü o biyo-teknik araç için kişinin – sakat askerin – sadece zihni bu görevi sonuçlandırmak için yeterli olacaktır. Fakat bu sakat asker bu görevi kabul etmek için ortaya bir şart koyar; eğer bu görevi başarıyla tamamlayıp geri dönerse ellerindeki tüm teknolojiyi onun sakatlığını düzeltmek için kullanmalarını ister ve her iki taraf da anlaşmaya varınca hem Avatar görevi, hem de ilk filmi böylelikle başlamış olur.